YUNAN BASINI: AKP EŞEK VE BULAMAÇ ADALARININ YUNAN TOPRAĞI OLDUĞUNU KABUL ETTİ

Yunanlılar bugünlerde, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Ege’deki EFES 2011 ve Denizkurdu tatbikatlarının iptal edilmesi, bir dizi komutanımızın Ergenekon davası çerçevesinde ifade vermeye çağırılması ve en son olarak Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Bilgin Balanlı’nın tutuklanması dolayısıyla bayram yapıyor. Eşek ve Bulamaç adalarının Yunanistan tarafından 2004 yılından sonra işgal edilmesi olayının ortaya çıkması da bu gelişmelerin üzerine tuz biber ekmiş durumda. AKP ve Fetullah çetesinin ordumuza saldırıları ve komplo faaliyetleri tüm hızıyla devam ederken, Eşek ve Bulamaç adalarıyla ilgili Yunan basınında yayınlanan bir habere Türk kamuoyunun dikkatini çekmek istiyoruz.

Aşırı sağcı Yunan web sitesi Defence-point.gr’ın bildirdiğine göre, AKP Eşek ve Bulamaç Adalarının Yunan toprağı olduğunu kabul etti. To Vima gazetesinin tecrübeli muhabiri Stathis Efstathiadis’in bildirdiğine göre, AKP Didim İlçe Başkanı Abdürrahim Öztürk, Eşek ve Bulamaç adaları hakkında Türk kamuoyunun yanlış bilgilendirildiğini söylüyor ve bu iki adanın Yunanistan toprağı olduğunu teyit ediyor. Öztürk, bu adaların 12 Ada ile beraber, 1947’de Yunanistan’a bırakıldığını iddia ederek, Yunan yayılmacılığının ekmeğine yağ sürüyor. Konuyla ilgili Yunan haberine bu linkten ulaşabilirsiniz. Yunan işbirlikçisi Öztürk’ün açıklamasının Türkçe aslı ise burada.

AKP’linin Ege’de Yunan tezlerine destek çıkması, AKP’nin Türkiye düşmanlığının tipik bir tezahürüdür. AKP ve Fetullah cemaati, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne karşı giriştikleri açık savaşta, ülkemizin dış düşmanlarını müttefik edinmek ve Türkiye’nin milli menfaatlerini dinamitlemekten de çekinmiyorlar.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s