TÜRK POLİS TEŞKİLATI, AKP-FETULLAH MİLİS KUVVETİNE DÖNÜŞTÜ

Türk polis teşkilatı, yıllar boyu süregelen dinci-şeriatçı-yıkıcı kadrolaşma sonucu bugün tam anlamıyla bir AKP-Fetullah Milis Gücü haline dönüşmüştür. 4 Aralık 2010 günü, islamcı-faşist AKP yönetimi lideri Tayyip Erdoğan’ı protesto etmek için demokratik gösteri haklarını kullanmak isteyen bir gurup öğrenci, Dolmabahçe’de İstanbul polisi tarafından vahşice dövülmüş ve biber gazı saldırısına maruz bırakılmıştır. Yine aynı gün Erdoğan’ı protesto için Ankara’dan otobüsle İstanbul’a gelen diğer bir gurup öğrenci şehre sokulmadıkları gibi mola verdikleri sırada polisin coplu ve biber gazlı saldırısına uğramışlardır. Bugünkü olaylar ve AKP’ye karşı yapılan protestoların polis tarafından sıkça orantısız güç kullanarak bastırılması vakaları, polis teşkilatının kendine şiar edindiği yeni misyonu açıkça ortaya koymaktadır.

Kadroları, zihniyet itibarı ile Hizbullah militanlarından pek az farkı bulunan imam hatip liseliler ve Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkmaya yeminli Fetullah ajanları tarafından hemen hemen tamamen ele geçirilen Emniyet teşkilatının yeni misyonu, AKP’nin milis kuvveti olmaktır. Bu misyon çerçevesinde polis, AKP hükümeti aleyhine yapılan protestoları her ne pahasına olursa olsun bastırma ve AKP’ye karşı sokak muhalefetini yoketme vazifesini büyük bir şevkle yerine getirmektedir. Emniyet’in, güvenlik ve asayişi sağlama, terörle mücadele, suçluların yakalanıp adalet önüne çıkarılması gibi asli görevleri ise, islamcı-faşist AKP rejiminin kolluk kuvveti olma misyonu yanında ikinci plana atılmıştır.

Türk polisinin bu halde, ülkenin güvenlik ve asayişini sağlama görevini yerine getirmesi ve vatandaşlara siyasi görüş ve düşüncelerine bakmaksızın eşit davranması imkansızdır. Bu haliyle Emniyet, modern demokratik bir devletteki polis teşkilatından çok, Nazi Almanyası’ndaki SS örgütü ve İran’daki devrim muhafızlarına benzemektedir. Süregelen eliminasyonlar sonucu teşkilatın içinde sayıları gittikçe azalan vatansever ve Atatürkçü emniyetçiler münezzeh olmakla beraber, Türk polisi, maalesef, laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti ve Türk vatandaşları için hızla bir numaralı tehditlerden biri haline gelmektedir.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s