AKP-PKK Anlaşması Açığa Çıktı-Cumhurbaşkanı Gül PKK’yla Müzakereyi Savundu

24 Ağustos 2010

Bloğumuzun 14 Ağustos’ta okuyucularına haber verdiği AKP ve PKK’nın ateşkes ve referandum anlaşması sonunda PKK’nın Kuzey Irak’taki elebaşısı Murat Karayılan tarafından da 18 Ağustos tarihinde kamuoyuna açıklandı. Karayılan’nın açıklaması şöyle:

“… Açıklanmasında bir sakınca görmediğimiz diğer önemli bir gelişme de; devletin, önderliğimizle (Abdullah Öcalan) geliştirdiği diyalog temelinde ateşkes talebinde bulunmasıdır.

Aslında önderliğimiz aradan çekilmişti, ancak talep üzerine yeniden devreye girerek hem yapılan çağrıları ve hem devletten doğru gelen istemi de dikkate alarak bir kez bir kez daha barışa ve demokratik çözüme şans tanınması için hareketimize bir mesaj gönderdi.

Değerlendirme sonucunda, hareketimiz barışa bir şans verilmesini yerinde buldu.”

(http://www.ntvmsnbc.com/id/25123811/)

Anlaşmanın baştan beri gizli kalmasını sağlamaya çalışan AKP liderliği ise, bu açıklama üzerine paniğe kapıldı. İlk 48 saat sessiz kalan AKP ve Erdoğan, daha sonra anlaşma iddialarını dile getirenleri iftira etmekle ve şerefsizlikle suçladı. Fakat güneş balçıkla sıvanamayacağı için AKP-PKK anlaşması kamuoyunda büyük bir infial yaratınca, hükümetin imdadına “tarafsız” cumhurbaşkanı Gül yetişti ve devletin terör örgütü ile diplomatik yoldan da temas kurmasının mümkün ve zaruri oluğunu belirtti. Yani anlayacağınız, bozacını şahidi şıracı. Gül bir defa daha, TC’nin değil AKP’nin cumhurbaşkanı olduğunu kanıtladığı gibi, terör örgütü PKK’nın muhatap olarak alınıp görüşülmesini desteklediğini beyan etti.

Bir Amerikan başkanı kalkıp, El Kaide ile görüşelim demez, diyemez. PKK’yı muhatap alalım diyen zat ise TC cumhurbaşkanlığı makamını çok güzel işgal eder ve bu makamı Türkiye’yi içten imha etmek için kullanır. Bunun karşısında ise hiçkimse birşey yapamaz!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s