ŞOK! ŞOK! ŞOK! AKP 12 Eylül Referandumuna Hile Karıştıracak!

AKP içindeki yüksek karar mercilerine çok yakın güvenilir kaynaklardan TurkeyExposed’a sızdırılan haberlere göre AKP liderliği, 12 Eylül’de düzenlenecek olan referandumdan evet oylarının çıkmasını garantilemek için bir dizi tedbir geliştirilmesi emrini verdi. Referandumun AKP hükümetinin bekâsı için hayati ehemmiyeti haiz olması sebebiyle evet oylarının hayır oylarından kesin olarak fazla çıkmasını  sağlamak amacıyla yürürlüğe konacak eylem planının koordinasyon ve uygulama görevi, çok gizli bir komiteye verildi. Bu komitede bakan seviyesinde bir isim bulunup bulunmağı bilinmiyor fakat AKP parti teşkilatından gelen önemli isimlerin olduğu belirtiliyor.

Uygulama ayrıntıları halen gizli olan planın ana hatları, seçmen kütüklerinin AKP lehine düzenlenmesi, AKPlilerin mükerrer oy kullanması, hayır oyu çıkması kuvvetle muhtemel bölgelerdeki sandıkların manipüle edilmesi, sandık görevlilerinin maddi olanak teklifleriyle “ikna” edilmesi, oy sayım ve dökümünü yapacak olan elektronik sistemlerin uygun bir şekilde programlanması gibi muhtelif önlemleri içeriyor. Öğrenilmesi durumunda kamuoyunda bomba etkisi yaratmasından endişe edildiği için bu planın çok gizli tutulması AKP liderliğince katiyetle emredilmiş durumda.

TurkeyExposed, geniş ve güvenilir istihbarat ağı vasıtasıyla almış olduğu bu haberi okuyucularına diğer basın-yayın organlarından önce ulaştırmaktan gurur duyar.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s