ERDOĞAN’IN ESKİ ÇALIŞMA ARKADAŞI:AKP DIŞ DESTEKLE İKTİDARA GELDİ

28 Şubat 2010 tarihli Milliyet gazetesinden:

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve kurmaylarıyla geçmişte birlikte siyaset yapan, Saadet Partisi ve Fazilet Partisi’nin eski yöneticilerinden psikiyatrist Mehmet Bekaroğlu, 28 Şubat’ın yıldönümünde AKP iktidarına yönelik çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Bekaroğlu, AKP’nin nasıl dış destekle iktidara geldiğini şu sözlerle anlatıyor:

“Bu arkadaşlar ‘biz reel siyaset yapıp dünya gerçeklerini dikkate alacağız’ diye çıktılar yola. İçerideki vesayetçi baskı rejimini dışarıdaki güçlerle dengeleyerek iktidar oldular. AB, ABD, Yahudi lobisi kim akla geliyorsa herkesten destek aldılar. Ekonomik olarak da Kemal Derviş’in programını harfiyen uyguladılar. Ortadoğu’da ve diğer bölgelerde Türkiye’den ne bekleniyorsa onu yaptılar. ABD’nin söylediği ‘model ortaklık’ bu coğrafyadaki İslamcıları ehlileştirmek ve AK Parti gibi yaparak iktidara getirme planıdır. Ilımlı müslümanlar ve seçilmiş muhafazakarlarla devam edecekler.”

Erdoğan’ı en yakından tanıyan insanlardan birinin bu gerçeği açığa çıkarması şok bir gelişme. Erdoğan, Gül, Arınç ve diğer AKP üst düzey yöneticilerinin, yabancı unsurların ve onlar tarafından TC’yi yıkmakla görevlendirilmiş olan Fethullah’ın kuklası olduğunu gözler önüne seren bir açıklama.

Yazının tamamı için linki tıklayınız:

http://www.milliyet.com.tr/-musluman-solcu-dan-carpici-degerlendirmeler/siyaset/sondakika/28.02.2010/1205031/default.htm?ver=74

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s