AKP’DEN TÜRK DÜŞMANI FRANSIZ’A İSTANBUL’UN YENİ TRAMVAY İHALESİ KIYAĞI

1 Aralık 2009

Fransa, özellikle Sarkozy’nin cumhurbaşkanı seçilmesinden sonra Avrupa’da Türk düşmanlığının bayraktarlığını üstlendi. Fransız hükümet yetkilileri, Türkiye’nin Avrupalı olmadığını her ortamda utanmazca tekrar etmekte ve Türkiye’nin Avrupa Birliği sürecini açıkça baltalamak için ellerinden gelen herşeyi yapmaktalar. Fransız Cumhurbaşkanı Sarkozy de, Avrupa’daki bir numaralı Türk düşmanı politikacı olmuş durumda. İşte bu Fransa, AKPKK’nın idaresindeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından, yeni tramvay imali ihalesi ile ödüllendirildi (Bkz. http://www.milliyet.com.tr/Yasam/HaberDetay.aspx?aType=HaberDetayArsiv&KategoriID=5&ArticleID=1167820).

Sarkozy geçenlerde Fransa’da başlayan Türkiye Kültür etkinliklerinin açılışına TC Cumhurbaşkanı ile ağzında sakız çiğneyerek katıldı. Sergiyi çok kısa bir zamanda gezip adeta kaçarcasına terk eden Sarkozy, Gül’e en düşük seviyede protokol uyguladı. Sarkozy’nin terbiyesizliklerini adeta yüzüne tükürülünce ‘yarabbi şükür’ diyen bir utanmazlıkla sineye çeken Gül, Türkiye’nin onurunu ayaklar altına aldı. Bu kepazelik yetmemiş gibi, AKPKK’lı İstanbul Belediyesi, Fransız şirketi Alstom’a yeni tramvay tedarik ihalesini verdi. Gazete haberlerine göre İstanbul’un yeni tramvayları lâle dizaynlı olarak geliştirilmiş.

Aslında AKPKK’nin Türk düşmanı şirket ve ülkeleri ödüllendirmesi bir sürpriz değil. Ülkemizi yoketmek için planlı ve programlı bir şekilde çalışan, teröristleri törenle karşılayıp devlet imkanlarından yararlandıran, uluslararası terörü besleyen İran, Suriye, Libya ve Kuzey Irak Kürtleri ile işbirliği yapan, aydınlarımızı, üniversite hocalarını, askerlerimizi zindanlara tıkan, telefonlarımızı dinleyen şer örgütü AKPKK’nın Fransızlarla kol kola olması, stratejisi gereği. Türkiye bölünüp bir şeriat-Kürt devleti olduğunda, Avrupa Birliği adaylığından da kendiliğinden diskalifiye olacak. Bu da, Fransa ve AKPKK’nın düşledikleri bir durum. İşin acı tarafı, AKPKK’nın bu sinsi planını Türk milletinin vergileriyle uyguluyor olması.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s