Şer Odaklarının Ele Geçirdiği TRT Orta Dalgada Türkiye’nin Sesini Nasıl Susturdu?

31 Ekim 2009

TRT orta dalgada yaptığı yayınları geçtiğimiz aylarda sessiz sedasız durdurdu. Onlarca yıldır orta dalgada ulusumuzun sesini dünyaya duyuran 1017 MHz İstanbul ve 702 MHz Ankara vericileri ve Antalya, Gaziantep, İzmir, Ağrı, Denizli, Malatya, Van, Çukurova, Diyarbakır, Trabzon yerel radyoları susturuldu. Orta dalga (medium wave), yerkürenin kavisini izleyerek ve iyonosferden yansıyarak ilerleyen ve bu nedenden dolayı yerel ve kıtasal yayınlar için ideal olan bir bant. Orta dalga, 100 km ve hatta istasyonun gücüne göre yüzlerce kilometreyi geçen kapsama alanıyla ulusal sınırları aşar ve bu banttan yapılan yayınlar komşu ülkelerde dinlenebilir. Örnek olarak, Türkiye’nin herhangi bir yerinde radyonuzu bu kanala ayarlarsanız onlarca Yunan, Arap, Bulgar, Rus, Romen istasyonunu rahatça alabilirsiniz. İşte TRT, bu kadar büyük stratejik öneme sahip orta dalga bandında yayın yapan istasyonlarımızı kapatarak Türkiye’nin sesini kesti.

Orta dalgadaki istasyonlarımızdan yapılan yayınlar, tüm Balkanlar, Kafkaslar, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da dinlenebiliyor, ses bayrağımız olan Türkçemiz, ülkemizin en ücra köşelerinden, bölge  coğrafyamızın en uzak noktalarına kadar ulaşıyordu. Gerçekten de, sadece yerel yayınlar için kullanılan FM, dağlık ve engebelik ülkemizin bir çok noktasını kapsamaktan uzak, ulusal yayıncılık için Orta Dalga kadar etkili olmayan bir bant. Ayrıca FM bandında TRT yayınlarının zayıflığı da ayrı bir tartışma konusu— örneğin, bu bantta Ege Bölgesi’nde ve Trakya’da Yunan, güneyde Arap radyolarının hakimiyeti herkes tarafından bilinmekte.

Şimdi, TRT’yi ele geçirip AKP’nin resmi propoganda aygıtı haline dönüştüren, badem bıyıklı, cumhuriyet düşmanı, şeriatçı kadrolar, TRT’yi gayrımilli bir karaktere büründürme ve ulusal yayıncılığımızı kökünden söküp atma çabasında pupa yelken yol alıyorlar. Orta dalga istasyonlarını elektrik tasarrufu bahanesiyle kapatan TRT, Kürtçe yayın yapan TRT-Şeş (TRT-6) ve Arapça yayın yapacak olan TRT-Seba (TRT-7) kanallarına ve diğer kanalları dolduran, kalitesiz ve saçma sapan olmakla kalmayıp, cumhuriyet ve laiklik karşıtı dinci programlara akıtacak parayı bulmakta zorlanmıyor!

Para deyince, TRT’nin, bu manyaklıkları finanse etmek için, artık sadece radyo ve TV satışlarından değil, cep telefonundan MP3 cihazına, uçaktan gemiye (evet yanlış okumadınız) kadar yüzlerce kalem ürünün satışından bandrol alacağının, geçtiğimiz günlerde basında geniş yer bulduğunu hatırlatalım (Bkz. http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetay&ArticleID=960755). Bütün bu kepazeliklerin sahibi kurumun başındaki şahıs, kadınlarla tokalaşmayacak kadar su katılmamış bir yobaz: Genel müdür İbrahim Şahin, Çankaya Köşkü’nde düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonunda Cumhurbaşkanı’nın karısının elini havada bıraktı (bkz. http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetay&ArticleID=961898). Kadın eli sıkmaktan cinsel tahrik olan birisinin yönettiği bu kurumun son zamanlarda geldiği duruma şaşırmamak gerek aslında.

Bir gün uyanıp, radyomu açtığımda, 1017 kilohertz İstanbul vericisi yerine kulakları tırmalayan bir cızırtı vardı. Sanki, ülkemiz geceleyin ansızın işgal edilmiş, istasyonlarımızı eline geçiren düşman, ulusumuzun sesini bıçakla kesmişti. Evet, AKP uzantısı, Arap uşağı yobaz TRT idarecileri, Orta Dalgada Türk kalelerini düşürdüler. Orta dalgada Yunanın, Bulgarın, Arabın, Romenin, Sırbın, Acemin ve de Kürdün sesi var, ama Türkün sesi yok. Evet, “Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş,” ve tüm istasyonlarımız susturulmuş. Zavallı Türkiyem! Zavallı ulusum! Köleleştirilmek, ümmetleştirilmek istenen halkım! Badem bıyıklı şerefsizlerin tahakkümündeki halkım! Herşeyin elinden tek tek alınacak: Radyoların, modern hayat tarzın, özgürlüklerin, düşüncelerin, sesin, dilin, kültürün, ulusal kimliğin, vatan toprakların ve namusun! Cumhuriyet Türkiye’sini yavaş yavaş, hazmettire hazmettire tüketmeye, topraklarımızda bir Kürdistan kurmaya ve geri kalanını da bir Bedevi emirliğine çevirmeye yeminli şer odaklarının pençesinde ihanet ağları içinde boğulan ulusum… Uyan, ve hainleri sırtından silkele!

Advertisements

4 thoughts on “Şer Odaklarının Ele Geçirdiği TRT Orta Dalgada Türkiye’nin Sesini Nasıl Susturdu?

  1. Yerden göge kadar haklisin. Bende Almanya´da hemen hemen her gece Istanbul radyosunu dinlerdim (1017khz üzerinden) Maalesef Türkiyenin sesi radyosu da 24 saat araliksiz yayinini kisitladi. Her gidi Türkiyem´ hey. AP nin usaklari oldular, daha dogrusu AP TRT yi ele gecirdi. Artik ne birdogru müzik,nede türkü dinleyebiliyoruz. Her iki sarkidan birisi Karadeniz sarkisi. Allah sonumuzu hayir etsin. Elbet birgün Atatürk gibi birisi cikarda bu serefsizlerin kellelerini keser. Ah ATAM ah… sana o kadar ihtiyacimiz varki…..

  2. Evet, vatan hainleri TCyi ele gecirdiler ve icerden yikiyorlar. En basta Erdogan, Gul, Arinc ve tumu hain kadronun basi. El atmadiklari, irzina gecmedikleri Cumhuriyet kurumu kalmadi. Moskoflar Turkiyemizi isgal etselerdi bu kadar zarar veremezlerdi.

  3. Uzun dalgada da durum ayni…
    Ataturk’un kurdugu 182 (sonradan 180) KHz, zamaninin teknoloji harikasi Ankara Radyosu “ekonomik omru doldugu” gerekcesiyle sustu. Uzun dalganin menzili orta dalgadan bile uzundu. Tek bir Ankara radyosu Edirne’den Ardahan’a tum Turkiye’den sorunsuz dinlenirdi.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s